Tomáš Henry Abraham:

Činoherní a filmové herectví

Činoherní herectví studuji v ateliéru doc. Bergmana na JAMU. Ztvárnil jsem řadu divadelních rolí (Habršperk, Mads Moen…), objevil jsem se v několika filmech (Kam motýli nelétají…) nebo reklamách (7energy, Pegas…). Čím bizarnější role je, tím víc mě baví ji hrát, domnívám se však, že jsem všestranný herec, kterému žádný žánr není cizí.

Fotka z představení Peer Gynt

Moderace

Věnuji se moderaci společenských i soukromých akcí. Mám zkušenosti s moderováním maturitních plesů, hudebních a poetických večerů, diskuzí či demonstrací. Moderoval jsem již dva ročníky Most Pride.

Fotka Tomáše Henry Abrahama

Dabing a rozhlas

Studoval jsem dabingové herectví u doc. Sylvy Talpové. Velmi mě baví hrát si s hlasem a rozžívat jím rozličné postavy. Ztvárnil jsem několik menších dabingových rolí (robota ve videohře…) a mnoho rozhlasových her a pořadů (Pianista, Čtvero ročních dob, Heinovské noci, Malý princ…)..

Fotka Tomáše Henry Abrahama

Zpěv

Zpěvu se věnuji již od střední školy. Prošel jsem intenzivní výukou sólového i ansámblového zpěvu. Mám tenorový hlas. Nejvíc mě baví šansonová tvorba Horáčka a Hapky nebo písně Semaforu a Osvobozeného divadla. Vystupoval jsem na několika komponovaných večerech nebo jsem svůj zpěv zúročil v muzikálu Láska. Krev. Excalibur!!!

Fotka Tomáše Henry Abrahama

Poezie

Má básnická tvorba získala ocenění na mnoha soutěžích, byla otištěna v několika periodicích a sbornících a nedávno se jí dostalo i samostatného vydání ve sbírce Prasklé bubliny. Vyjma poezie píši i písňové texty, z nichž některé byly i zhudebněny.

Fotka Tomáše Henry Abrahama

Další dovednosti

Společenské tance, akrobacie, základy žonglování, šermu nebo hry na klavír.